Bećiragić debitovao porazom: Češka u Pardubicama nadigrala Zmajeve

U okviru 5. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, večeras je u Pardubicama reprezentacija Češke pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 93:81.

Novi selektor Adis Bećiragić tako je porazom debitovao na klupi naše selekcije.

Domaći su mnogo bolje otvorili susret nakon početnog ispitivanja snaga, dok je igra naše selekcije izgledala poprilično sporo i bez prave organizacije u igri.

Nakon prve četvrtine, Česi su imali prednost od 24:17, a već na poluvremenu bilo je visokih 51:36. Naša selekcija nije imala rješenja za sjajno raspoloženog Jaromira Bohačika koji je u prvom poluvremenu pogodio tri trojke, dok je David Jelinek dodao još dvije, javlja Sport1.

Treća četvrtina je donijela nešto bolju igru u našim redovima, ali je unatoč tome razlika na kraju treće četvrtine je glasila 70:58. U posljednjoj četvrtini naši momci su došli na -9, ali su potom načinili dvije pogreške, te su Česi učvrstili svoju pobjedu konačnim rezultatom 93:81.

Udomaćem sastavu istakli su se Ondrej Balvin sa 19 poena i 11 skokova, Jaromir Bohačik sa 16 poena, dok su po 13 poena dodali Vojtech Hruban i Tomas Satoransky.

Našu selekciju su predvodili Džanan Musa i John Roberson sa po 16 poena, dok je Miralem Halilović postigao 13 poena i imao deset skokova. Kamenjaš je ubacio 10, Sulejmanović 9, Atić 8, Gegić 7 i Lazić 2 poena.

U posljednjem 6. kolu grupe, Bosna i Hercegovina u ponedjeljak, 4. jula u Skenderiji dočekuje Bugarsku i samo pobjeda je uslov za dalje takmičenje. (tl)