Bayern u “golijadi” bolji od Uniteda, Dedić sa Salzburgom do pobjede u Lisabonu

Derbi večeri u večerašnjih osam susreta Lige prvaka odigrali su Bayern i Manchester United u Minhenu, a Bavarci su slavili sa 4:3.

Bayern u odličnoj utakmici pobijedio United (Foto: Twitter)

Poveo je Bayern golom Sanea u 28. minuti. Nijemac je šutirao sa 17 metara, a očajno je reagovao Onana i direktan je krivac što je lopta završila u mreži.

Na 2:0 je povisio Gnabry samo četiri minute poslije, a United se u igru vratio na otvaranju drugog dijela.

Novajlija Hojlund je u 49. minuti smanjio na 2:1 i nagovijestilo je to zanimljiv ostatak utakmice. No, već u narednom napadu dosuđen je penal za Bayern nakon igranja rukom Eriksena.

Kane je pogodio iz penala za 3:1, a u 86. minuti se United ponovo vraća. Ovaj put je sa zemlje loptu u gol poslao snalažljivi Casemiro, ali nije dugo trebalo Bayernu da opet vrati sigurnu prednost od dva gola.

Mathys Thel je povisio na 4:2 u 92. minuti, a po isteku sudijske nadoknade je Casemiro postavio konačnih 4:3. Bruno je šutirao iz slobodnjaka, a Casemiro skrenuo loptu u mrežu.

Pobjedu večeras slavi i Amar Dedić, reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je s RB Salzburgom pobijedio na gostovanju kod Benfice s 2:0. Dedić je odigrao cijeli meč.