Bayern u četvrtfinalu, Messi i Mbappe nevidljivi, prošao i Milan

Fudbaleri minhenskog Bayerna večeras su ponovo savladali Paris Saint Germain, te se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka.

U revanš meču osmine finala su Bavarci branili prednost od 1:0 iz prvog meča s Parka prinčeva, a uspjeli su ovaj put stići do pobjede od 2:0 na domaćem terenu.

Strijelci golova su večeras bili Choupo-Moting i Serge Gnabry, te je Bayern na kraju uvjerljivo prošao dalje.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je Jamal Musiala, kada je u 31. minuti iz odlične pozicije šutirao, a Donnarumma je to nekako odbranio.

Sedam minuta poslije je kolosalnu priliku imao PSG. Hakimi je tada natjerao Sommera na grešku, lopta je došla do Vitinhe koji je šutirao na prazan gol, a u posljednji tren Bavarce spašaoava De Ligt. Izbio je loptu s gol-crte krajnjim naporima!

Prvi put se mreža tresla u 52. minuti, kada je pogađa Choupo Moting nakon ubačaja s lijeve strane, ali taj gol je naknadno poništen zbog ofsajda.

VAR nije mogao spasiti Parižane devet minuta poslije. U 61. minuti je odbrana PSG-a pogriješila, do lopte je došao Choupo-Moting i pogodio za 1:0.

Mogao se brzo PSG vratiti u meč preko Ramosa, koji je dobro šutirao glavom, ali je Sommer čudesnom odbranom zaustavio loptu.

Tačku na meč golom za 2:0 stavlja Serge Gnabry, koji pogađa na asistenciju Cancela. Bavarci su s ukupnih 2:0 prošli u četvrtfinale. Za PSG je sezona u Ligi prvaka gotova!

Liga prvaka, osmina finala:

Bayern – PSG 2:0 (Choupo-Moting 61’, Gnabry 90’) ukupno 3:0

Bayern: Sommer, Davies, De Ligt, Upamecano, Stanišić, Kimmich, Goretzka, Musiala, Muller, Coman, Choupo-Moting.

PSG: Donnarumma, Marquinhos, Ramos, Pereira, Hakimi, Mendes, Vitinha, Verratti, Ruiz, Mbappe, Messi.

Ekipa Milana uspjela je u Londonu odbraniti stečenu prednost sa San Sira i eliminisati Tottenham u osmini finala Lige prvaka.

Večerašnji meč Pijevaca i Rossonera nije ponudio golove, iako je sami finiš ponudio dramu, pa je Milan s ukupnih 1:0 prošao u četvrtfinale!

Gledali smo jako blijedu predstavu u prvom poluvremenu, a onda su se timovi probudili u nastavku.

Prvo je u 51. minuti šansu imao Brahim Diaz. Šutirao je u donji desni ugao, ali je sjajno reagovao Forster na golu Pijevaca.

Igralo se otvoreno i nakon toga, a Giroud je imao priliku u 66. minuti. No, odbranio je njegov šut Forster. Prethodno se u idealnoj poziciji spetljao Brahim Diaz.

Deset minuta poslije je Cristian Romero dobio drugi žuti karton nakon pogibeljnog starta na Hernandeza i Tottenham je ostao s desetoricom.

Viđeno je nakon toga još nekoliko prilika, a najbolje smo vidjeli u nadoknadi. U 93. minuti je Kane glavom šutirao nakon ubačaja Sona, a sjajno je to odbranio Kane. Sijevnula je kontra na drugoj strani, a Origi pogađa stativu!

Završilo je 0:0.

Cijeli meč u dresu Milana igrao je Rade Krunić.

Tottenham – Milan 0:0 ukupno 0:1

Tottenham: Forster, Davies, Lenglet, Romero, Perišić, Hojbjerg, Skipp, Emerson Royal, Son, Kuluševski, Kane.

Milan: Maignan, Thiaw, Tomori, Kalulu, Hernandez, Tonali, Krunić, Messias, Diaz, Leao i Giroud. (SCS)