Barcelonin preokret u Parizu, Atletico minimalno savladao Dortmund

(Barcelona je pobjedom u Parizu napravila veliki korak ka polufinalu Lige prvaka – Foto: X)

U okviru 1/4 finala Lige prvaka imali smo priliku pratiti pravi spektakl, a utamicu su na Parku Prinčeva odigrali PSG i Barcelona, a krajnji rezultat utakmice bio je 2:3 u koris Barcelone.

U 37. minuti utakmice Raphinha se nakon jednog odbijanca najbolje snalazi postiže pogodak za 0:1, te tako dovodi svoj tim do vodstva.

Nakon što je Raphinha doveo u vodstvo Barcelonu u prvom poluvremenu, Dembele bivši fudbaler Barcelone vraća utakmicu na početak, a samo par minuta nakon toga Vitinha PSG doveo do preokreta.

Dembele je iskoristio loptu koju mu je poslao Mbappe i nakon jednog driblinga sjajno gađao i matirao čuvara mreže Katalonaca.

Samo par minuta nakon toga Vitinha postiže gol nakon asistencije Fabiana Ruiza i donosi svom timu preokret.

Međutim Barcelona se vratila u utakmicu u 62. minuti kada je gol postigao Raphinha, a uposlio ga je Pedri.

Novi preokret se desio u 76. minuti kada je nakon kornera u gužvi najviši bio Christensen koji je samo jedan minut prije toga ušao u igru i tako iz prvog kontakta postigao gol i vratio prednost svojoj ekipi.

MINIMALNA POBJEDA ATLETICA

U drugoj večerašnjoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka Atletico Madrid je pobijedio Borussiju Dortmund rezultatom 2:1.

Odlično su počeli utakmicu domaći fudbaleri. De Paul je iskoristio grešku gostiju i postigao pogodak za 1:0 već u četvrtoj minuti utakmice. U 32. minuti novi gol za Atletico. Lino je ispratio sjajno pas Griezmanna i pogodio za 2:0. Pred sami kraj prvog poluvremena Sancho je imao šansu al nije uspio postići pogodak.

Na prvu pravu priliku u drugom dijelu utakmice se čekalo du 73. minute kada Brandt šutira sjajno, a lopta odlazi malo iznad gola. Dvije minute poslije Lino je šutirao, a Kobel to brani.

U 81. minuti utakmice Haller je smanjio zaostatak svoje ekipe i postavio konačan rezultat utakmice – 2:1. (SC, TL)