Barcelona pobijedila Žalgiris i postala prvi učesnik Final Foura Eurolige

Košarkaši Barcelone prvi su učesnici Fnal-Foura Eurolige koji će od 19. do 21. maja biti održan u Kaunasu.

Španski tim u trećem meču četvrtfinalne serije savladao Žalgiris u Litvaniji 77:66 i ukupnim rezultatom 3-0 završio seriju. Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa u polufinalu čeka boljeg iz meča Partizan – Real Madrid. Beograđani vode 2-1 i u četvrtak u “Štark areni“ imaju drugu meč loptu.

Katalonci su sjajno počeli duel u “Žalgirio areni“ i u 8. minutu imali su dvocifrenu prednost 13:3. Domaći su uspeli brzo da se konsoliduju, u 12. minutu izjednače na 15:15, a zanimljivo je da je Nikola Kalinić do tog trenutka već imao četiri izgubljene lopte.

Imao je litvanski velikan i plus pet u 15. minutu (24:19), međutim, Aleks Abrines i Nikola Mirotić su sa dvije vezane trojke vratili prednost svom timu koju više nisu ispuštali.

Mike Tobey je u finišu treće dionice ubacio tri brze trojke za ogromnih 16 poena prednosti za goste (61:45), ali ni to nije bio kraj uzbuđenjima.

Odgovorio je Žalgiris serijom 10:0 i u 34. minutu došao na samo šest poena minusa (55:61), međutim, Katalonci su odgovorili sa 10:2 i stavili tačku na utakmicu.

Barcelona je prvak Evrope bila dva puta – 2003. i 2010. (Ag)