Barcelona na korak do titule, Musa ubacio jedan poen! (Foto)

U drugom finalnom meču španske Endesa lige košarkaši Barcelone su savladali Real Madrid sa 86:85 i tako poveli u seriji sa 2:0.

Blagu prednost je nakon uvodnih deset minuta imala Barcelona, a rezultat je glasio 20:19, do kraja prvog poluvremena katalonski tim je povećao prednost i na pauzu odlazi sa +4 (45:41).

Kraljevi su bolje zaigrali u trećem periodu, ali nisu uspjeli značajno smanjiti prednost Barcelone, pa se u posljednju dionicu ulazi sa rezultatom 68:65. Real Madrid sjajno otvara četvrti period i uspjeva nakon samo tri minute igre povesti sa 72:75.Do kraja susreta je viđena velika drama, pogotovo za zadnje dvije minute, gdje su na kraju više koncetracije imali košarkaši Barcelone, te su slavili sa sa 86:85.

Barcelonu su do pobjede vodili Nikola Mirotić sa 25 poena i Jan Vesely sa 18 poena, dok su se u timu Real Madrida istakli Mario Hezonja sa 18 poena i Sergio Llull sa 15 poena.

Reprezentativac BiH Džanan Musa je odigrao skromnu partiju i za nešto manje od 23 minute provedene na parketu je ubacio jedan koš, dodao tome jedan skok i četiri asistencije. (sc-tl)