Barcelona i Kielce u finalu Lige rukometnih prvaka

Kielce i Barcelona uspjeli su izboriti finale Lige rukometnih prvaka u Kölnu. To će biti njihov prvi međusobni finale dosad.

Barcelona će braniti naslov osvojen lani. Igor Karačić u dresu Kielca i Luka Cindrić u dresu Barcelone igrat će za svoj treći europski naslov u Kölnu, a uspije li Barca, treći će biti i Gonzalu Perez de Vargasu i Aitoru Arinu, pišu Sportske novosti.

U prvom polufinalu Kielce je svladalo Veszprem 37:35. Bila je to šahovska parija trenera Ilića i Dušebajeva. Veszprem je na kraju prvog dijela imao prednost od dva gola razlike (18:16).

I onda već po tradiciji dogodio veliki preokret i to odmah na startu drugog dijela ovaj put. Sve je za Veszprem krenulo naopako. Razbranio se Wolff, Kielce je prvo izjednačilo, pa je crveni karton zbog udaranja Vujovića zaradio Blagotinšek i Veszprem se raspao, otišao na -4 i više se nije uspio vratiti.

Karačić je zabio dva super važna gola na 31:29 i 32:30 i to je Kielcu dalo da lakše diše pod pritiskom Veszprema. Dušebajev je s klupe super riješio igrača više, napravivši od te situacije dva igrača više i sve se isplatilo Poljacima. Utakmicu je na 36:32 zaključio Moryto, Veszprem za stizanje jednostavno više nije imao snage.

Atomski rukomet Barcelone i Kiela

Drugi polufinale bio je ustvari finale u malom, jer Kiel i Barca to svojom kvalitetom zaslužuju. Uostalom, već su dva finala odigrali u Kölnu i oba puta bolji je bio Kiel. Barca je sada pobijedila 34:30. Barca je otišla u svoj sedmi finale u Kölnu, tri je dosad osvojila. Ukupno joj je to 16. finale Lige prvaka i već ima 10 naslova. Kiel u svoj peti finale nije uspio, ostat će na tri dosad osvojena naslova.

Bio je to atomski rukomet s obje strane, žestok, ali sa čak 37 golova u prvom dijelu, to sve govori.

Jurilo se 120 na sat. Kiel je iznenadio brzinom u kojoj se sjajno snašao Wincek, koji je postavljenjem uništio obranu Barcelone i razoružao Perez de Vargasa na početku utakmice. No, za to se trebalo poklopiti i da Landin na golu Kiela obrani više, ali se to nije dogodilo, jer je Barca s Memom i Abellom Gomesom djelovala vrlo sigurno. Kiel je dugo vodio, Barca je prvi put povela na 10:9, pa pretkraj poluvremena dva razlike, ali je Kiel sveo na minimalnu prednost protivnika nakon prvih 30 minuta.

Drugi dio je bolje otvorila Barcelona. Kiel je počeo iskazivati probleme u napadu, a Barca je to kao i uvijek kažnjavala i samo nakon 6 minuta imali su u drugom dijelu +3 uz isključenje Reinkinda.

Barca je lomila, sve nekako kako se, uz dužno poštovanje Kielu, očekivalo zbog velikih problema sastava Filipa Jiche. Na pola poluvremena bili su na +5 i tu je već sve bilo gotovo. Kiel se na kraju približio, ali dostići nije uspio.

Finale je sutra od 18 sati, dok će u 15:15 na teren izaći Kiel i Weszprem u borbi za bronzanu medalju.