Baraž za SP: Makedonci šokirali prvaka Evrope na njegovom terenu!

Nakon 90 minuta u četiri susreta, dobili smo učesnika finala baraža. To su Sjeverna Makedonija, Portugal, Švedska i Vels.

Portugalci su savladali Tursku sa 2:1 u Portu. Domaća selekcija je povela u 15. minuti, kada se Otavio našao na pravom mjestu i zatresao mrežu gostiju. Prethodno je Bernardo Silva pogodio stativu.

Diogo Jota je u 42. minuti udvostručio prednost izabranika Fernanda Santosa, dok je Burak Yilmaz u 65. minuti ublažio poraz Turaka. Isti igrač je pet minuta prije kraja imao priliku izjednačiti s bijele tačke, ali je prebacio prečku.

Portugal će u finalu baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru igrati protiv Sjeverne Makedonije, koja je priredila senzaciju u Palermu pobjedivši aktuelnog evropskog prvaka Italiju.

Makedonci su se branili većim dijelom susreta, da bi Trajkovski sjajnim golom u nadoknadi donio pobjedu svojoj reprezentaciji!

Baraž za SP: Makedonci šokirali prvaka Evrope na njegovom terenu, pobjede Portugala i VelsaVels je savladao Austriju sa 2:1. Sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Gareth Bale je u 25. minuti doveo Vels u vodstvo, da bi u 51. minuti kapiten Velšana povisio na 2:0. Autogolom Ben Daviesa u 64. minuti Austrija je smanjila na 2:1, ali to je bilo sve od gostiju na utakmici u Kardifu.

Reprezentacija Velsa igrat će u finalu baraža protiv pobjednika susreta Škotska – Ukrajina, koji će naknadno biti odigran.

U suretu Švedska – Češka u regularnom vremenu bilo j 0:0, pa su igrani produžeci.

Trenutak odluke desio se u 110. minuti, nakon sjajne akcije i duplog pasa sa Alexanderom Isakom, mrežu gostiju na Friends Areni u Solni zatresao je Robin Quaison. Pogodak vrijedan finala baraža.

Za plasman na Svjetsko prvenstvo, reprezentacija Švedske će se boriti sa Poljskom, koja se direktno plasirala nakon odluke o eliminaciji Rusije. (sc – tl)