Banjalučani pobijedili Zrinjski i preuzeli vodstvo na tabeli

Borac je savladao Zrinjski sa 2:1 na domaćem terenu u utakmici 30. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Banjalučani su tako napravili novi korak ka tituli prvaka naše države.

Na početku utakmice odbrane oba tima bile su na nivou i nisu dozvoljavale ozbiljnije šanse pred svojim golovima. Ljubić je u 13. minuti uputio udarac, ali odbranio je to Lakić. Snažan udarac Ćosića u 14. minuti je izblokiran i lopta je otišla u korner, nakon kojeg je Vranješ pogodio za vodstvo domaćih od 1:0.

Plemići su imali dobro priliku u 19. minuti kada je Juranović ubacio, no spetljao se Ćorluka. Ipak, tri minute poslije Juranović je izašao na Lakića i poslao mu loptu kroz noge u mrežu za 1:1. Udarac Vranješa iz slobodnjaka u 26. minuti pogodio je živi zid, a nakon toga uslijedio je mirniji period igre.

Meleg je u 39. minuti pogodio stativu, a odmah nakon toga na drugoj strani Tičinović je imao šansu da to kazni, no snažno je šutirao u Lakića. Borac je došao do nove prednosti u 42. minuti kada je Vranješ lijepo pogodio za 2:1. Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata, a u visokom ritmu počeo je drugi dio utakmice.

Odmah u prvoj minuti nastavka Meleg je imao dobru šansu, no odbranio je Varvodić, dok je u 50. minuti Bilbija pokušao na dugoj strani, međutim uspješniji je bio Lakić. Moraitis je iz teške pozicije u 50. minuti poslao loptu glavom preko gola.

Bilbija je bio bilzu izjednačenja, no njegov udarac u 62. minuti pogodio je prečku. Deset minuta poslije udarac Todorovića odbranio je Lakić. Odmah na drugoj strani bilo je opasno pred golom Zrinjskog, no dobro je reagovala odbrana gostiju. Tičinović je intervenisao. Todorović je propustio veliku šansu u 78. minuti. Bio je potpuno sam pred golom, ali nije dobro primio loptu.

Vranješ je treći put zatresao mrežu gostiju u 81. minuti, ali je signaliziran ofsajd. Do kraja utakmice viđeni su pokušaju Mollsa i Melega, koji su završili van okvira gola, tako da je rezultat ostao isti do posljednjeg sudijskog zvižduka. (Scs, tl)