“Azuri” pobijedili Švicarsku i osigurali drugu fazu Eura

Italija je još jednom oduševila na Evropskom prvenstvu, a večeras su u drugom kolu grupe A razbili Švicarsku sa 3:0 i tako su poslali poruku glavnim favoritima za osvajanje prvenstva Starog kontinenta da će se i oni nešto pitati.

Italija je dobro počela utakmicu, a na startu su prijetili Ciro Immobile i Lorenzo Insigne. Giorgio Chiellini je zatresao mrežu Švicaraca u 19. minuti, no pogodak je poništen zbog igranja rukom nakon intervencije VAR-a.

Azzurri su došli do prednosti u 26. minuti kada je pogodio Manuel Locatelli na asistenciju Domenica Berardija. Do kraja poluvremena Italija je imala još jednu dobru šansu, kada je u 37. minuti iz povoljne situacije loše šutirao Leonardo Spinazzola.

Poslije sedam minuta igre u drugom dijelu Locatelli je postigao svoj drugi pogodak i udvostručio prednost Azzurra. Gianluigi Donnarumma je u 64. minuti odlično zaustavio Stevena Zuber, a odmah na drugoj strani Berardi je poslao loptu malo iznad prečke.

Italija se nije zaustavljala i nastavila je kreirati nove šanse, a blizu pogodaka bili su Immobile u 73. i Federici Chiesa dvije minute poslije. Konačan rezultat utakmice postavio je Immobile pogotkom u 89. minuti.