Australian Open: Naomi Osaka došla do četvrte grand slam titule

Naomi Osaka, neporažena teniserka u 2021. godini, nastavila je dominaciju i u finalu Australian Opena, bez problema savladavši Jennifer Brady rezultatom 2:0 (6:4, 6:3), a ovo je za Japanku bila četvrta grand slam titula u karijeri.

Osaka je u četvrtom gemu prvog seta oduzela servis američkoj teniserki, koja je potom uzvratila ribrejkom. Nakon toga Brady je izgledala opušteno i činilo se da može pružiti veliki otpor Osaki, ali to se nije desilo. Brady je imala 40:15 u desetom gemu, a potom je Osaka izjednačila, da bi Amerikanka vezala dvije velike greške i praktično poklonila set Japanki (6:4).

U drugom setu Brady, kojoj je ovo bilo prvo grand slam finale u karijeri, je bila veoma nervozna i servirala je jako loše. Osaka je vezala dva brejka i povela sa 4:0. U petom gemu američka teniserka je oduzela servis protivnici, ali to je bilo sve što je uspjela uraditi. Japanka je zadržala svoj servis do kraja i dobila set sa 6:3.

Bez obzira na treću poziciju na WTA listi, Osaka je još jednom pokazala da je trenutno najbolja teniserka svijeta. Za sada ima sedam WTA titula, a nevjerovatan je podatak da su čak četiri sa grand slama, gdje ima stopostotan učinak u odigranim finalima.

Japanska teniserka ima po dvije titule na Australian Openu i US Openu. (sc, tl)