Atletico Madrid nakon sedam godina prvak Španije

Atletico je novi prvak Španije – po 11. put u svojoj historiji, drugi pod trenerskom palicom Diega Simeonea.

Madridski klub je preokretom u gostima kod Real Valladolida došao do trijumfa u posljednjem kolu La Lige kojim je zgrabio šampionski pehar.

Domaćini su poveli preko Oscara Plana u 18. minuti, nakon kontranapada. Rezultatom 1:0 okončano je prvo poluvrijeme, da bi u drugom Atletico konačno materijalizirao dominaciju.

Prelijepim golom Angela Corree u 57. minuti gosti su izjednačili, da bi veteran Luis Suarez deset minuta kasnije pogodio za, kako će se ispostaviti, konačnih 1:2. Bio je to ujedno 21. gol Urugvajca ove sezone, izabrao je pravi trenutak da poentira…

Prvi pratilac Atletica, gradski rival Real savladao je Villarrealom kod kuće sa 2:1, pogotkom Luke Modrića u nadoknadi. Bila je to Pirova pobjeda Kraljeva, koji su na kraju ostali “kratki” dva boda za liderom…

Barcelona je slavila u gostima kod Eibara 0:1 golom Antoinea Griezmanna devet minuta prije kraja. Miralem Pjanić je igrao od 75. minute, kada je zamijenio De Jonga. S obzirom na najave o transfer-listi, možda i zadnji meč Zmaja u dresu katalonskog giganta. (Sc, tl)