Asmir Begović na najbolji način debitovao za Everton

Asmir Begović imao je idealan debi za Everton. Njegov novi klub osvojio je Florida Cup zahvaljujući trijumfu nad Millonariosom nakon izvođenja jedanaesteraca, a bh. golman je proglašen igračem utakmice.

Na utakmici u Orlandu poveo je kolumbijski sastav, pogotkom Andresa Llinasa glavom u 19. minuti. Izjednačio je još jedan Evertonov novajlija Demarai Gray, udarcem s bijele tačke u 64. minuti.

Regularni dio meča je zaključen upravo rezultatom 1:1, dobrim dijelom zahvaljujući i sjajnim intervencijama Begovića (spasio gol u nekoliko vrlo opasnih situacija), a zatim se pristupilo penalima.

Ključni jedanaesterac za 10:9 realizirao je upravo Asmir Begović, a zatim i odbranio šut svog kolege Morena za pobjedu.

Tako je Rafael Benitez došao do prvog trofeja na klupi Evertona, a Asmir Begović sasvim zasluženo osvojio priznanje za najboljeg igrača. (SC)