Argentina rutinski savladala Hrvatsku i plasirala se u finale SP

Rerpezentativci Argentine su prvi finalisti Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što su večeras pobjedili reprezentaciju Hrvatske sa 3:0.

Ovaj meč je od početka do kraja pripao igračima Argentine, koji su na krilima svojih sjajnih napadača, Messija i Alvareza slavili veliku pobjedu, te plasman u finale.

Početak utakmice donio je veoma tvrd meč, obje ekipe su odlično taktički stajali na terenu, te nisu dopuštale protiviku da napravi ozbiljnu priliku.

Prvi pravi pokušaj na utakmici desio se u 25. minuti susreta kada je Fernandez je šutirao izvana, Livaković je odbranio.

Perišić je pokušao lukavim lobom nadmudriti Martineza u 31. minuti, ali nije bio precizan.

Alvarez je olako pobjegao hrvatskoj odbrani, gurnuo je loptu pored Livakovića, a on ga je zatim srušio, te Orsato pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je naravno preuzeo niko drugi do Lionel Messi, koji je sjajni udarcem matirao Livakovića za vodstvo Gaučosa.

Julian Alvarez je dugo vukao loptu i na kraju uspio ući u šesnaesterac i matirati Livakovića za 2:0 u 39. minuti.

Mac Allister je ostao sam nakon kornera i pucao glavom, Livaković je to odbio u 42. minuti, napravila je Argentina veliki pritisak u drugom dijelu prvog poluvremena.

Imala je Hrvatska priliku preko Modrića u 45. minuti, ali je njegov šut izblokiran.

Otvorila je Hrvatska drugo poluvrijeme pritiskom na zadnju liniju Argentina, ali ipak su Gaučosi imali prvu pravu priliku u 58. minuti Messi je izbio sam pred Livakovića po lijevoj strani, ali je golman Hrvatske bio siguran.

Četiri minute poslije prilika za Hrvatsku. Lovren je bio u skoku nakon ubačaja, lopta se od Romera odbila prema golu, ali očistili su to Argentinci.

Od 69. minute rezultat je bio 3:0. Messi je napravio većinu posla, od centra je vukao loptu pored Gvardiola i na kraju ga prošao te odigrao perfektno povratno dodavanje za Alvareza, koji je zabio svoj drugi gol na utakmici.

Prvi udarac u okvir gola imali su Vatreni tek u 73. minuti kada je Perišić pokušao, a Martinez bio siguran.

Mac Allister je šutirao iz prve s ruba šesnaesterca, međutim lopta je otišla pored gola.

Na kraju reprezentativci Argentine su slavili zasluženu pobjedu i plasman u finale, gdje očekuje boljeg iz meča Francuske i Maroka, dok će poraženi igrati sa Hrvatskom za treće mjesto.