Amel Tuka šesti na Olimpijskim igrama na 800 metara (Video)

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je šesto mjesto na Olipijskim igrama u Tokiju u trci na 800 metara.

Tuka je utrku završio sa vremenom 1:45.98, što je puno lošije od rezultata ostvarenog u polufinalu, i nije imao svoj prepoznatljivi finiš koji mu je donosio uspjehe.

Za raziliku od polufinalne utrke, kada je od starta bio među dvojicom vodećih atletičara, ovoga puta je Tuka je dopustio da ga zatvore sa svih strana. Na kraju nije uspio da finišira dobro kako smo ga navikli i zauzeo je šesto mjesto.

Zlatnu medalju osvojio je Kenijac Emmanuel Korir sa vremenom 1:45.06, drugi je bio njegov zemljak Ferguson Rotich koji je osvojio srebro sa vremenom 1:45.23.

Na trećem mjestu našao se Patryk Dobek iz Poljske koji je imao vrijeme 1:45.39. (tl)