Ahmetović i Bodul presudili Želji u “vječitom derbiju”

Sarajevo je u novom gradskom derbiju protiv Željezničara slavilo pobjedu. Bordo tim je u utakmici desetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase savladao Plave golovima Ahmetovića i Bodula (2:0).

Prva šansa na utakmici viđena je u drugoj minuti. Bodul se namještao i šutirao iskosa sa desne strane, no lopta je otišla pored gola. Nedugo nakon toga Željezničar je napravio pritisak, ali Plavi nisu uspjeli uputiti udarac na gol domaćih. Plavi su imali veliku šansu u 14. minuti kada je Trako izblokirao Boju.

Sarajevo je imalo terensku inicijativu, no jedan period nije bilo šansi. Blažević je šutirao u 25. minuti, ali lopta je završila u rukama Dizdarevića. Tri minute poslije poigravali su se u zadnjoj liniji Sarajeva, međutim to nije iskoristio Mujezinović, koji je šutirao preko gola.

Poslije pola sata igre bordo klub je došao u prednost. Ramić je uputio sjajnu loptu za Oremuša na desnoj strani, a on je u petercu pronašao Ahmetovića, koji je pogodio za 1:0. Nakon pogotka Koševo je “eksplodiralo”, a zbog velike bakljade navijača domaćeg kluba utakmica je bila kratko i prekinuta.

U finišu prvog poluvremena gosti sa Grbavice imali su jednu šansu. Sjajan udarac Mekića otišao je pored gola Sarajeva. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Bender je sjajno odbranio udarac Šabanovića. Domaći su imali novu šansu u 51. minuti. Ponovo odličan centaršut Oremuša, ali udarac glavom Ahmetovića je izblokiran i otišao je u korner. Bordo klub je udvostručio prednost u 57. minuti, a fenomenalan pogodak iz slobodnjaka postigao je Bodul.

Samo minutu poslije Bodul je imao novu dobru priliku. Plavi nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Loš udarac Mujezinovića nakon kornera u 63. minuti, a nakon toga Bekrić je glavom poslao loptu pored gola. Varešanović je pokušao sve sam u 70. minuti i na kraju njegov udarac sa nešto više od 20 metara je izblokiran.

Desetak minuta prije kraja utakmice došlo je do naguravanja igrača oba tima, a nakon toga žute kartone dobili su Varešanović, Bagarić i Blažević. U 88. minuti Blažević je loše šutirao sa velike udaljenosti. Do kraja utakmice nijedna ekipa nije ozbiljnije zaprijetila, tako da je ostalo 2:0.

Sarajevo – Željezničar 2:0 (Ahmetović 30′, Bodul 57′)

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: Trako, Ramić, Bodul, Bagarić, Varešanović, Šabanović (Sarajevo), Subašić, Crnčević, Mekić, Blažević (Željezničar).

FK SARAJEVO: Dizdarević, Pidro (od 73′ Kurdić), Oremuš, Dupovac, Šabanović, Trako, Ramić, Kapić (od 66′ Đokanović), Kobiljar (od 66′ Varešanović), Bodul (od 78′ Bagarić), Ahmetović (od 78′ Palić).

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Vrhovac, Kosorić, Blažević, Bojo (od 59′ Bekrić), Mekić (od 61′ Beća), Crnčević (od 61′ Hajdarević), Subašić (od 59′ Zdunić), Mujezinović (od 92′ Jaganjac), Juričić. (ScSport)