Agonija Želje nastavljena, Olimpik s tri boda gurnuo Radnik u zonu ispadanja

Proljetna agonija Željezničara je nastavljena. Plavi su i dalje bez trujimfa, a večeras su na svom terenu poraženi od Olimpika (1:2) u utakmici 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Vukovi su tako drugi put zaredom slavili na Grbavici.

Opasna situacija pred golom Olimpika viđena je u četvrtoj minuti, ali intervenisao je Horić. Bekriću je malo falilo da u osmoj minuti, uz pomoć živog zida dovede Plave u prednost, ali dobro je intervenisao Hadžić.

Bojo je uputio opasan udarac u 12. minuti. Hadžiću je ispala lopta, ali na kraju se sve dobro završilo po Vukove. Plavi su došli u prednost u 15. minuti. Izblokiran je pokušaj Zeca, a lopta je došla do Boje, koju ju je poslao u mrežu gostiju.

Nakon pogotka dugo se igralo bez uzbuđenja pred golovima. Olimpik je došao do poravnanja u 33. minuti. Sjajan centaršut uputio je Čurjurić, a Milović je pogodio glavom i šokirao domaće. U 39. minuti Željezničar je imao dobru priliku, ali je Zec snažno šutirao pored gola.

Čurjurić je u 44. minuti šutirao pored gola, a na drugoj strani Bojo je imao još jednu šansu, no odbranio je Hadžić i rezultat je ostao nepromijenjen. Na početku drugog dijela dobru priliku imao je Alispahić. Šutirao je malo pored gola. Duži period niej bilo uzbuđenja, a onda je opasna situacija pred golom Olimpika viđena u 64. minuti, ali Horić je intervenisao.

Vukovi su došli do vodstva u 76. minuti kada je šutirao Šišić, a mladi golman Muftić je nespretno reagovao i lopta je završila u golu Plavih za 1:2. Domaći su do kraja utakmice pokušavali doći do pogotka, ali nisu uspjeli ozbiljine zaprijetiti i na kraju su poraženi.