ABA 2 liga: Izuzetno vrijedna pobjeda košarkaša OKK Slobode protiv Helios Sunsa (Foto)

Izuzetno vrijednu pobjedu u 16. kolu ABA 2 lige ostvarili su večeras u tuzlanskom Mejdanu košarkaši OKK Slobode pobijedivši kandidata za play-off takmičenja, ekipu Helios Sunsa iz Domžala rezultatom 101:83 (22:19, 19:22, 31:20, 29:23).

Tuzlacima je ovo peta pobjeda u ligi kojom su povećali svoje šanse u borbi za opstanak, dok su igrači slovenačke ekipe doživjeli osmi poraz.

Gosti su početkom susreta poveli 5:10 i to je bilo njihovo najveće vodstvo u susretu u kojem se u prvom poluvremenu vodila izjednačena borba, s dosta rezultatskih preokreta, ali bez veće prednosti za bilo koju ekipu. Naposljetku, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 41:41.

No, početkom treće dionice, igrači trenera Damira Mulaomerovića ubacili su u brzinu više i u 23. minuti, nakon rezultata 50:49, postigli su 17 poena, a primili svega 6, rezultatski su se odvojili i prednost nisu ispuštali do kraja.

U 33. minuti Miloš Grubor je trojkom donio vodstvo od 79:66, tako da unatoč pokušajima gostiju da dođu u priliku za preokret, to se nije dogodilo. Pretkraj susreta prednost su Tuzlaci povećali na najvećih 20 poena.

U ekipi OKK Slobode Vladimir Tomašević je postigao 23 (8 skokova), Sani Čampara 19, Walter Denzel Gregg 17, Robert Rikić 16, a Miloš Grubor 14 poena.

Za Helios Suns najčešće su pogađali Blaž Mahovkić 17 (8 skokova), Krešimir Radovčić 14, a Davor Konjević 12 poena.(M. Petrović, tl – Foto: Darko Zabuš i Miro Petrović)