A-1 liga: Pala je i Gračanica, Student lider prvenstva

Košarkaši Studenta ruše sve prepreke i do sada imaju stopostotan uspjeh u A-1 ligi FBiH – gruipa Sjever.

U susretu 3. kola, ekipa Vladimira Mićanovića prema očekivanju je “srušila” ekipu Gračanice trenera Vladimira Jurčenka rezultatom 79:65 (22:16, 17:17, 23:10, 17:22).

U večerašnjem susretu, kojim je otvorena službena sezona u Univerzitetskoj dvorani, domaći su od početka vodu usmjerili na svoj mlin. Raspoloženi Mišo Tanasilović za 15 minuta ubacio je 11 poena, a Mirza Hrnčić 8 do tada, tako da je poluvrijeme okončano rezultatom 39:33.

U najboljoj, trećoj dionici, koju je Student dobio sa 23:10, već je bilo skoro sve riješeno, jer su domaći vodili 62:43.

Gračanica je u posljednjoj četvrtini tek uspjela ublažiti poraz, treći u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Student je sada trenutno usamljen na čelu tabele sa tri pobjede iz isto toliko susreta, jer je večeras Orlovik iz Žepča doživio prvi poraz, u Brčkom protiv Brčko Distrikta 74:73.

Tuzlake još može stići Gradina Madi (Tešanj) koja ima dvije pobjede, a sutra u Srebreniku igra protiv Gradine.

Strijelci za Student: Jasmin jakupović 22, Haris Andelija i Miodrag tanasilović poi 17, Mirza Hrnčić 12 poena itd.

Za Gralanicu najčešće su pogađali Nadir Mešetović 15, Adin Malohodžić 14, Haris Ćustović 13 , te Mirza Kusturica 12 poena. (mp)