Drama u Njemačkoj: Više talaca zarobljeno u banci

Prema informacijama njemačke policije, vjeruje se da se u objektu nalazi više napadača, kao i nekoliko talaca, među kojima je i vozač vozila za transport novca

(Specijalne jedinice na terenu nakon talačke krize u Sinzigu – Foto: X)

U njemačkom gradu Sinzigu u toku je velika policijska akcija nakon što su naoružani napadači presreli vozilo za transport novca i potom upali u poslovnicu banke.

Prema informacijama njemačke policije, vjeruje se da se u objektu nalazi više napadača, kao i nekoliko talaca, među kojima je i vozač vozila za transport novca. Situacija je, kako navode nadležni, trenutno pod kontrolom, dok specijalne policijske jedinice osiguravaju područje i rade na mirnom rješavanju krize.

Prema pisanju medija, jedan od napadača prišao je zaposleniku transporta novca ispred banke, zaprijetio mu vatrenim oružjem i prisilio ga da uđe u zgradu banke. Pretpostavlja se da se osobe trenutno nalaze u prostoru trezora.

Policija je blokirala šire područje centra grada i uspostavila sigurnosne kordone, a građanima je saopćeno da izvan osigurane zone nema opasnosti.

Na mjestu događaja nalazi se veliki broj policijskih službenika i pripadnika hitnih službi, dok operacija i istraga još traju.

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *