Rukomet: Borac m:tel se revanširao Slobodi i odnio bodove iz Mejdana (Foto/Video)

Večeras je u SKPC Mejdan u Tuzli odigrana utakmica 1. kola Premijer lige BiH gdje su snage odmjerile ekipe RK Sloboda i RK Borac m:tel.

Rezultat na prvom poluvremenu bio je 13:14 za goste, a nakon uzbudljivih 60 minuta derbija gosti su slavbili pobijedivši sa 22:26.

U ekipi Slobode najviše pogodaka postigli su Emir Suhonjić sedam, Alen Ovčina pet, te Edin Klis četiri gola.

Najviše pogodaka u ekipi RK Borac m:tel postigli su Miloš Nježić šest, Saša Puljizović pet, dok je četiri gola zabio Nemanja Vučićević.

Banjalučni su se na ovaj način revanširali “solarima” za poraz u polufinalu Kupa BiH, najavivši da će i u novom šampionatu biti glavni favorit za osvajanje naslova prvaka.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Doboju gdje ih očekuje duel protiv Sloge. (tl – Foto: Darko Zabuš)