Zrinjski ubjedljivo poražen u prvoj utakmici, u Mostaru mu treba čudo za prolaz dalje

(Mostarci imaju težak zadatak u revanšu- Foto: HŠK Zrinjski )

Nogometaši Zrinjskog doživjeli su poraz u prvom susretu play-offa za plasman u Konferencijsku ligu, izgubivši u gostima od portugalske Vitorije Guimaraes rezultatom 3:0.

Domaćini su krenuli agresivno već od samog početka, a prva ozbiljna šansa stigla je u 4. minuti. Nakon dobro uigrane akcije iz slobodnog udarca, Silva je pokušao ugroziti gol Zrinjskog, no Mulahusejnović je uspio odbiti loptu u korner.

U prvom poluvremenu Zrinjski je pružio solidan otpor, a golman Marić je bio na visini zadatka braneći nekoliko pokušaja Portugalaca sa distance.

Vitoria je ipak preuzela inicijativu u drugom poluvremenu i povela već u prvim minutama. Silva je precizno centrirao s desne strane, a Mangas je bio na pravom mjestu i glavom postigao gol za 1:0.

Zrinjski nije uspio konsolidovati redove nakon primljenog pogotka, a samo nekoliko minuta kasnije, u 51. minuti, Borevković je udarcem glavom, nakon kornera kojeg je izveo Silva, povisio rezultat na 2:0.

Najbolju priliku za Zrinjski imao je Kiš u 63. minuti kada je volejom šutirao s 20 metara, ali je golman Varela fenomenalno intervenisao i spriječio smanjenje rezultata.

Portugalci su dominaciju okrunili u 88. minuti, kada je Saraiva postigao gol za konačnih 3:0, osiguravši uvjerljivu pobjedu Vitorije pred uzvratni susret.