Zrinjski s dvije pobjede u 3. pretkolu Konferencijske lige

HŠK Zrinjski je slavio pobjedu u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige protiv ekipe KF Tirana sa 3:2.

Ovom pobjedom Plemići su plasirali u treće pretkolo Konferencijske lige, gdje će jedini braniti čast bh. fudbala i pokušati se plasirati u playoff ovog takmičenja.

U trećem pretkolu Zrinjski će igrati protiv ekipe Tobola iz Kazakhstana.

Susret u Mostaru je započeo mirnom igrom, te bez puno prilika sve do 25. minute utakmice. U 25. minuti nakon prijema lopte Niko Janković je postigao fantastičan pogodak sa 25 metara udaljenosti.

Svoju dominaciju na terenu Zrinjski je potvrdio i u 36. minuti utakmice kada je Ivan Jukić sjajno probio po lijevoj strani, te centrirao loptu, a nju iz voleja u mrežu poslao Mario Tičinović.

U nastavku utakmice Tirana je uspjela postići pogodak na otvaranju drugog dijela. Seferi je uradio veći dio posla i asistirao Ismailgeciju koji je pogodio u situaciji jedan na jedan sa Čondrićem.

Iako je pogodak gostiju bio diskutabilan zbog nedozvoljene pozicije, on je priznat jer u ovom pretkolu nije bilo VAR-a na stadionima Konferencijske lige.

U nastavku utakmice Tirana je imala kolosalnu šansu u 69. minuti utakmice, a Hasani je promašio skoro prazan gol, te je zatresao mrežu sa vanjske strane. Hasani je pokušao i u 75. minuti utakmice, ali je Čondrić ovog puta odbranio.

U finišu susreta Zrinjski je izašao u visoki presing, a to je urodilo plodom u 81. minuti utakmice kada je Bilbija šutirao, ali je Bekaj odbranio i odbio loptu do Ćužea koji iz polu-voleja pogađa za 3:1.

Do kraja utakmice Tirana je stigla i do drugog pogotka na večerašnjoj utakmici, a ovoga puta Čondrića je savladao Xhixha, te tako postavio konačan rezultat utakmice od 3:2. (Sport1, TL)