Zrinjski poražen u Plovdivu, uzvrat je iduće sedmice u Mostaru

(Poraz od gola razlike šansa je za Plemiće da prođu u narednu rundu takmičenja – Foto: Botev Plovdiv)

U trećem kolu UEFA Konferencijske lige, Botev Plovdiv je ugostio ekipu Zrinjskog. Utakmica je završena rezultatom 2:1 u korist Boteva.

Botev Plovdiv je od početka utakmice pokazao ofanzivnu igru. Već u trećoj minuti, Eto'o je imao priliku za domaće, ali se nije najbolje snašao i rezultat je ostao nepromijenjen. U devetoj minuti, Aker je šutirao, no njegov udarac je odbranio Marić.

Zrinjski je imao značajnu priliku u 14. minuti, kada je Ćuže nakon dobrog solo prodora pokušao šutirati, ali je golman Bernat fantastično odbranio njegov udarac.

Mreže su mirovale sve do 35. minute kada je Minkov uposlio Akera, koji je postigao fantastičan gol i doveo Botev Plovdiv u vodstvo.

Drugo poluvrijeme je započelo s nekoliko prilika. Fudbaler Boteva, Sekulić, imao je dobru priliku, ali je golman Zrinjskog, Marić, sjajno intervenisao i odbranio njegov udarac.

U 64. minuti, Kiš je ponovo bio u akciji, ali je Bernat iz Boteva dobro reagovao i odbranio njegov udarac.

Zrinjski nastavlja tražiti priliku za izjednačenje, dok Botev pokušava održati prednost. Dvije minute poslije, Conte je napustio teren, a umjesto njega je ušao Diabate. Malekinušića je zamijenio Topić.

Nešto ofanzivnija igra Zrinjskog isplatila se u 79. minuti kada je Ćuže pogodio za 1:1; bio je to sjajan pogodak ofanzivca Plemića. Međutim, vodstvo nije trajalo dugo, jer je grešku odbrane Zrinjskog skupo kaznio rezervista Maraš koji je pogodio za konačnih 2:1.

Uzvrat je za sedam dana u Mostaru i dojam je da Zrinjski ima dobre šanse za prolazak u narednu rundu takmičenja.

Botev Plovdiv – Zrinjski 2:1 (Akere 35’, Ćuže 77’, Maraš 79’)

BOTEV PLOVDIV: Bernat, Minkov, Tamm, Conte, Balogiannis, Eto’o, Perera, Akere, Popov, Nwachukwu, Sekulić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Šunjić, Barišić, Memija, Ivančić, Posavec, Mlinar, Ćuže, Mulahusejnović, Malekinušić. (Sc, tl)