Zrinjski pod Bijelim Brijegom poražen od Željezničara

Nogometaši Željezničara pobijedili su kao gosti Zrinjski rezultatom 2:1 u okviru 2. kola M:tel Premijer lige i tako su prekinuli negativan niz bez pobjede u gostima koji je trajao od decembra 2020. godine.

Sredinom prvog dijela počeo je veliki pritisak Mostaraca i šanse su se redale pred golom Muftića. Udarac Sučića odbranio je Muftić, a odbijenu loptu pored gola poslao je Malekinušić.

Bilbija je u 23. minuti sam iskosao bio pred Muftićem, ali odlično je odbranio Muftić. Samo dvije minute kasnije Ćuže je majstorski lobovao istrčalog Muftića, a sa gol-linije loptu je izbacio Kosorić.

U 27. minuti Malekinušić je bio u prilici nakon asistencije Savića, ali je šutirao pored desne stative. Konačno, bolju igru domaći su krunisali u 35. minuti.

Nakon ubačaja Bekića s desne strane iz slobodnog udarca, Bilbija je bio na pravom mjestu i glavom je pogodio za 1:0. Mogao je Zrinjski do drugog gola u 42. minuti, ali nakon gotovo preslikane situacije kao kod prvog pogotka, Bekić je ubacio iz prekida, a Semić glavom pogodio u stativu.

Deset minuta kasnije Ćorluka je dobio drugi žuti karton i automatsko isključenje, a samo tri minute kasnije Željo je došao do velikog preokreta.

Nakon duge akcije Štilić je majstorski petom odložio loptu za Mekića koji je izvanrednim prizemnim udarcem matirao Solda i Plavima donio ogromnu pobjedu, piše Klix.ba.

Zanimljivo, Željezničar je posljednju pobjedu u gostima ostvario upravo protiv Zrinjskog, a bilo je to sada već davne 2020. godine i to 2. decembra kada su pod vodstvom trenera Amara Osima slavili golom u 90. minuti (2:1).

Također, Plavi su prekinuli nevjerovatan niz neporaženosti Zrinjskog u Premijer ligi koji je trajao 23 utakmice.