Zrinjski pobjedom protiv Veleža osigurao novu titulu prvaka BiH!

Zrinjski je ostvario pobjedu i u trećem ovosezonskom mostarskom derbiju protiv Veleža. Plemići su večeras slavili na stadionu Rođeni s minimalnih 0:1 (0:1).

Plemići do pogotka stižu u 25. minuti. Nakon greške odbrane Veleža, lopta dolazi do Bilbije koji odigrava povratni pas do Kiša, on šutira, a lopta pogađa Zeljkovića, vara Bogdanovića i završava u mreži domaćina.

Velež je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 61. minuti, kada je na odbijenu loptu natrčao Lauš, ali sjajno je reagovao Marić i odbranio.

Sedam minuta kasnije uslijedila je nova velika prilika za Rođene, Haskić je utrčao u šesnaesterac nakon odličnog pasa  i pogodio stativu.

Velež je blizu izjednačenja bio i u 76. minuti, ali Bilbija je nakon kornera i šuta Anđušića spriječio da lopta završi u mreži Plemića.

Ovim trijumfom Zrinjski je napravio novi korak prema odbrani titule. Ukoliko Borac sutra ne savlada Igman, Plemići će osigurati naslov državnog prvaka. Velež je, pak, sada na petom mjestu, ali samo s jednim bodom manje od Sarajeva i Željezničara.

Podsjetimo, Velež i Zrinjski će se još jednom sastati ove sezone, u finalu Kupa 17. maja na Bilinom polju.

Velež – Zrinjski 0:1

Stadion Rođeni u Vrapčićima. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude).

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Hrkać, Domić, Pršeš (Halilović), Šikalo (Anđušić), Lauš, Vehabović, Dejanović (Wallace), Haskić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Bekić, Sučić, Ivančić (Mandić), Ćuže (Jukić), Stanić (Malekinušić), Kiš (Kamenar), Bilbija.