Zrinjski odnio tri boda s prepune Grbavice, sudija utakmicu produžio 12 minuta!

Odigran je drugi derbi 7. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Zrinjskog. Na kraju je semafor pokazivao 0:2. Ovo je izuzetno važan trijumf gostiju koji ostaju u vrhu tabele, iako imaju dvije utakmica manje.

(Fudbaleri Zrinjskog slavili su na Grbavici i nastavili utrku za naslov prvaka – Foto: FB, HSK Zrinjski)

Gosti su krenili nešto ofanzivnije ka golu Plavih. No, nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćima.

Nakon što je žuti karton u 11. minuti dobio Savić iz Zrinjskog, dvije minute poslije treći žuti je dobio i Samir Radovac. Ovaj izuzetno važan igrač za tim sa Grbavice neće igrati sarajevski derbi u srijedu na Koševu jer mu je ovo treća javna opomena.

Gosti su pokušali nakon prekida u 33. minuti kada je Ćavar izveo korner. Ipak, odbrana Željezničara otklanja opasnost. Idenitična situacija je bila i u 37. minuti. Igrao se 39. minut kada je Ćavar ubacio sjajnu loptu prema Ćužeu, ali Galić spašava skoro pa siguran pogodak. U narednom napadu nova šansa za goste, ali rezultat se nije promijenio.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme povodom 103. rođendana Željezničara najvatrenije pristalice Plavih su priredile bakljadu prvo na južnoj, a potom i sjevernoj tribini. Nakon pauze od sedam ili osam minuta, utakmica se nastavila. A onda prva velika prilika za goste. Ćuže nije pogodio. Sjajnu akciju zapucao je u spoljni dio mreže. Nekoliko minuta poslije Mulahusejnović nije iskoristio stopostotnu priliku, šutirao je pored gola. Ipak, bio je precizan u 65. minuti kada je matirao Muftića. Zrinjski je u tim trenucima poveo 1:0.

U 83. minuti dobra akcija Plavih iz koje na kraju Radovac pogađa prečku. Tražili su domaći i jedanaesterac, ali iz Var sobe nisu signalizirali sudiji Njegomiroviću da pokaže na kazneni udarac.

Igrao se 90. minut kada Marijan Ćavar pogađa za konačnih 0:2. Zanimljivo ovaj igrač je pogodio mrežu Željezničara i u 1. kolu na Grbavici, ali je tada nosio dres Širokog Brijega. Na kraju Mostarci nose kompletan plijen sa Grbavice. (sc, tl)