Zrinjski nanio Željezničaru 12. gostujući poraz ove sezone! (Foto)

Na “Stadionu pod Bijelim Brijegom” u Mostaru odigran je derbi 23. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Željezničara koji je završio pobjedom domaćih 2:0 (0:0).

Nakon mirnog uvoda na obje strane prvu ozbiljnu priliku bilježimo u devetoj minuti kada je Cocalić šutirao glavom ali lopta odlazi malo pored gola Zrinjskog.

Iako u prvih 15 minuta nismo vidjeli ni jednu ozbiljnu priliku izuzev Cocalićeve, mogli smo vidjeti čak tri žuta kartona koje je Darko Gedžić podijelio fudbalerima oba tima. Ćorluka je sankcionisan kod Zrinjskog, dok su kod Željezničara javne opomene zaradili Karić i Radinović.

U 17. minuti bilježimo i prvu dobru priliku za domaće. Memija je uputio odličan centaršut, Malekinušić je natrčao na loptu i šutirao glavom, ali Muftić hvata loptu.

U 34. minuti jednu dobru akciju su odigrali fudbaleri Zrinjskog, ali Kiš u završnici loše šutira, pogađa jednog svog saigrača i lopta odlazi u gol-aut.

Kako se kraj prvog poluvremena bližio tako su i uslovi za igru bili teži zbog kiše koja je padala sve jačim intenzitetom. To je dodatno osiromašilo ionako siromašnu predstavu obje ekipe.

U 57. minuti smo mogli da vidimo sigurno jedan od najvećih promašaja u prvenstvu, ne samo ove sezone već i u posljednjih nekoliko. Krpić se našao u dobroj poziciji, dodao do Haračića koji je sa pet metara promašio cijeli gol Zrinjskog, što je izazvalo nevjericu kod svih na stadionu.

U 79. minuti Zrinjski dolazi u vodstvo. Šunjić je ubacio loptu a Mulahusejnović pogađa glavom sa skoro 15 metara za 1:0.

Završnica utakmice nam je donijela potvrdu pobjede Zrinjskog. Najprije je Ćuže u 87. minuti šutirao sa lijeve strane ali lopta odlazi pored gola Muftića. Zatim minutu i pol poslije Mulahusejnović odlično prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu u šesnaesterac a na nju natrčava Ćuže i rutinski pogađa za 2:0.

U 90. minuti smo vidjeli i varnice na terenu. Radinović je dobrio drugi žuti karton, odnosno crveni karton, a prilikom izlaska došlo je do sukova nekoliko igrača sa obje strane, kao i onih sa klupe, ali sve se brzo smirilo.

23. kolo WWin lige Bosne i Hercegovine:

Zrinjski 2:0 Željezničar (Mulahusejnović 79’, Ćuže 89’)

Stadion: Stadion pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Darko Gedžić. Žuti kartoni: Ćorluka, Marić (Zrinjski), Karić, Radinović, Hiroš, Haračić (Željezničar). Crveni karton: Radinović (Željezničar).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević (Šunjić), Barišić, Memija, Bradarić, Ivančić (Ramić), Ćuže, Kiš (Savić), Malekinušić (Tičinović), Sabljić (Mulahusejnović).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cocalić, Cavnić, Selimović, Galić, Radinović, Karić (Mekić), Hiroš (Radovac), Haračić, Boljević (Drljo), Krpić. (sc, tl)