Zrinjski golovima u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv GOŠK-a

(Zrinjski je sjajno počeo sezonu u Wwin ligi i najavio ponovo borbu za naslov prvaka – Foto: HSK Zrinjski)

U okviru drugog kola Wwin lige BiH u Gabeli snage su odmjerili GOŠK i Zrinjski, a pobjedu je slavila gostujuća ekipa rezultatom 1:4 (1:1).

Već u prvom napadu na utakmici Plemići su poveli. Abdurahimi je u 28 sekundi pogodio, te odmah uzdrmao domaći tim.

GOŠK-a je prvi put prijetio u sedmoj minuti, kada je Ikić šutirao sa dvadesetak metara, a Karačić je odbranio njegov udarac. Minut poslije pokušao je Tićinović sa 25 metara, ali lopta odlazi pored gola.

U 37. minuti GOŠK dolazi do izjednačenja, Lagundžija je ubacio, a Ikić pogodio mrežu Karačića.

Drugo poluvrijeme počinje slično kao i prvo. U 51. minuti Plemići su stigli do novog vodstva, Malekinušić je ubacio, a Kiš zatresao mrežu GOŠK-a.

Nastavili su gosti napadati i deset minuta poslije Tičinović je ubacio, a Mulahusejnović je glavom savladao golmana domaćih.

U 77. minuti GOŠK je ostao sa igračem manje jer je Mizić zaradio drugi žuti karton na utakmici.

Od 85. minute rezultat na semaforu glasio je 1:4, Prskalo je ubacio, a Barišić pogodio.

Wwin liga BiH, 2. kolo:

GOŠK – Zrinjski 1:4 (Ikić 37'/ Abdurahimi 1’, Kiš 51’, Mulahusjenović 61’, Barišić 85’)

Stadion: Perica Peto Pavlović (Gabela) Sudija: Darko Gedžić (Brčko)

GOŠK: Milojević, Čoko, Lagumdžija, Šuta, Avrić, Mizić, Kaćunko, Sipović, Mandić, Ikić, Gogić.

ZRINJSKI: Karačić, Barišić, Kiš, Mulahusejnović, Ramić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Memija, Abdurahimi, Tičinović.