“Zmajice” porazom zaključile kvalifikacije za Euro

Domaća ekipa je povela u drugom poluvremenu golovima Andrews i Wade riješila susret.

(Novi poraz Zmajica- Foto: NSFBIH)

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je kvalifikacije za Euro 2025 porazom od Sjeverne Irske rezultatom 2:0. Ovim porazom, BiH je ostala treća u grupi B3 sa sedam bodova.

Bosanskohercegovački tim je u prvom poluvremenu imao nekoliko prilika, ali nisu uspjeli realizirati šanse.

Portugal je osigurao prvo mjesto u grupi pobjedom nad Maltom 3:1. Konačni poredak u grupi B3 je: Portugal 16, Sjeverna Irska 10, BiH 7 i Malta 1 bod.

Žrijeb za baraž bit će obavljen 19. jula, a faze baraža će se igrati u oktobru i novembru. Učinkom u ovim kvalifikacijama odredit će se raspored za iduću sezonu Lige nacija.