Zemljotres pogodio Hercegovinu, epicentar kod Mostara

Podrhtavanje tla osjetilo se na širem području Hercegovine, ali i u dijelovima Bosne, te u susjednim državama – Hrvatskoj i Crnoj Gori

(Podrhtavanje tla u BiH: Potres jačine 3,4 po Richteru – Foto: EMSC)

Danas u 12:22 sati Bosnu i Hercegovinu pogodio je zemljotres jačine 3,4 stepena po Richterovoj skali, potvrdio je Evropski mediteranski seizmološki centar (EMSC).

Epicentar potresa zabilježen je 14 kilometara zapadno od Mostara, na dubini od pet kilometara. Podrhtavanje tla osjetilo se na širem području Hercegovine, ali i u dijelovima Bosne, te u susjednim državama – Hrvatskoj i Crnoj Gori.

Najizraženije podrhtavanje zabilježeno je u Mostaru i okolnim mjestima, gdje su stanovnici prijavili kratko, ali jasno osjetno treskanje, posebno u višespratnicama i stambenim objektima.

Građani su putem društvenih mreža dijelili svoja iskustva, navodeći da ih je potres iznenadio, iako nije trajao dugo. Ipak, bio je dovoljan da izazove zabrinutost među stanovništvom.

Za sada nema informacija o eventualnoj materijalnoj šteti niti o povrijeđenim osobama.

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *