Željezničar na Grbavici nadigrao Igmana, Musemić ‘zaradio’ crveni karton!

Željezničar je u okviru trećeg kola WWin lige BiH na Grbavici pobijedio ekipu Igmana iz Konjica rezultatom 3:1 (2:0).

Domaćin je odlično otvorio meč. Prvo je zaprijetio Krpić, a nakon njega je sjajnim udarcem koji je zatresao okvir gola prijetio i Aljaber.

U 23. minuti, nakon kornera odlično je skočio kapiten domaćina, Sulejman Krpić i pogodio za veliku radost domaćih igrača i navijača. Svega pet minuta kasnije novo slavlje za domaće, Radovac je šutirao sa distance, a na odbijenu loptu je natrčao Aljaber i matirao Ćemana.

Drugo poluvrijeme je imalo sjajan početak za domaćina, Cvetanoski u 59. minuti nakon asistencije Boljevića pogađa za visokih 3:0.

Trener domaćih je odlučio iskoristiti taj rezultat i nedugo nakon trećeg gola izvršiti trostruku izmjenu. U tom periodu, trener gostiju, Husref Musemić, zbog prigovora dobija crveni karton. Ipak, gosti se nisu predavali uprkos zaostatku od tri gola, u 72. minuti Ramić glavom pogađa za 3:1.

Do kraja susreta Vukoja nakon akcije rezervista postiže pogodak, no na njegovu nesreću, gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U narednom kolu Željezničar će gostovati u Tuzli, dok će Igman na domaćem terenu u duelu sa Širokim Brijegom pokušati doći do prvih bodova ove sezone.

WWin liga BiH 3. kolo
FK Željezničar – FK Igman 3:1 (S, Krpić 23’, A. Aljaber 28’, M. Cvetanoski 59’ / M. Ramić 72’) (SC, tl)