Zbog UEFA-inog pravila, fudbaleri Bodø/Glimta putovali samo 220 metara autobusom na utakmicu

Nekoliko igrača živi blizu stadiona, no zbog UEFA-inih pravila, nisu u mogućnosti direktno doći na stadion, već moraju koristiti klupski autobus.

(Zaista nevjerovatno pravilo – Foto: X)

Norveški Bodø/Glimt ostvario je pobjedu nad Portom rezultatom 3:2 u prvom kolu UEFA-ine Evropa lige.

Portugalski klub poveo je već u osmoj minuti golom Omorodiona, no domaćini su preokrenuli rezultat. Hog je izjednačio u 15. minuti, a Hauge je pred kraj prvog poluvremena, u 40. minuti, postigao gol za vodstvo 2:1. U 62. minuti, Hauge je povisio na 3:1, dok je Gul u posljednjoj minuti postavio konačnih 3:2.

Prije utakmice, igrači Bodø/Glimta doživjeli su jednu od najkraćih vožnji autobusom u karijeri. Zbog pravila UEFA-e, koja zahtijevaju da ekipa na utakmice evropskih takmičenja stigne zajedno autobusom, igrači su krenuli u 17:05 iz Nordlanda. Nakon samo jedne minute vožnje, stigli su ispred Aspmyra stadiona, prešavši svega 220 metara. Ovo je uobičajena praksa za Bodø/Glimt tokom evropskih utakmica.

“Navikli smo na to. Rečeno nam je da je to obavezno, pa se ne trudimo ništa mijenjati. Parkiram svoj auto ispred autobusa, uđem i pripremim se za meč, iako to izgleda pomalo smiješno,” izjavio je Hauge, dvostruki strijelac u ovoj utakmici.

“UEFA insistira da ekipa dolazi zajedno na stadion, i to je pravilo koje ćemo poštovati,” rekao je menadžer kluba Truis Bjerke. On dočekuje igrače u autobusu i dijeli im akreditacije neophodne za ulazak na stadion. Zanimljivo, prilikom odlaska sa stadiona, ne postoji obaveza zajedničkog povratka autobusom.