Evropa Kup u rukometu: Pfadi Winterthur ipak prejak za Slobodu (Foto)

Do kraja susreta gosti iz Švicarske su povećali prednost i na kraju slavili ubjedljivo rezultatom 29:20.

(Tim iz Švicarske na kraju ipak pokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji tim- Foto: Darko Zabuš/TL)

Uzvratna utakmica u okviru 2. kola Evropa kupa između Slobode i Pfadi Winterthura u potpunosti je otišla na stranu gostiju iz Švicarske. Željeli su domaći kao i sinoć skinuti skalp velikom protivniku, ali čini se da su pregorili u toj želji. Nakon 60. minuta velike borbe bilo je 29:20 za Winterthur.

Prvo poluvrijeme gledali smo dosta izjednačen susret u kojm su gosti imali u par navrata gol-dva razlike, ali uporni domaćini nisu dozvolili da se gosti odlijepe na opasniju prednost. Nakon 30 minuta rezultat na semaforu glasio je 13:13.

U drugom poluvremenu Tuzlaci ulaze u veliku ofanzivnu krizu. Jednostavno nikako nisu uspijevali da zatresu mrežu Švicaraca. Golmani skoro da nisu odbranili ništa. Grešaka u napadu je bilo previše. Sve su znalački kažnjavali mnogo iskusniji gosti koji su deset minuta prije kraja imali nedostižnu prednost (17:24). Već tada bilo je jasno da je prednost crveno-crnih iz prvog susreta (26:24) anulirana i da ekipa iz Švicarske minute dijele od prolaska dalje.

Do kraja susreta gosti iz Švicarske su povećali prednost i na kraju slavili ubjedljivo rezultatom 29:20. Zasluženo su izborili plasman u 3. kolo Evropa kupa.

RK Sloboda – Pfadi Winterthur 20:29 (13:13)

Sloboda: Brkić, Dragičević 3, Mandžić, Milkunić 5, Ombaša 2, Vuković, Omerčić, Čajić 1, Lukić, Knežević 1, Tepić, Rustamov 3, Čolaković 3, Bulić, Ivanić 2, Čejović. Trener: Mirko Mikić

Pfadi Winterthur: Cuencas, Rammel 4, Eggert 6, Mierzwa 1, Rellstab 5, Heer 1, Radovanović 2, Baumann, Romer, Buhlmann, Smit 4, Hein, Grazioli, A. Lioi 6, Rinderhnecht, L. Lioi. Trener: Goran Cvetković. (SB, TL FOTO: Darko Zabuš)