Vlada TK utvrdila uslove za refundaciju troškova prijevoza učenicima i studentima

Za ostvarivanje prava na refundaciju, učenici srednjih škola i studenti moraju podnijeti zahtjev svojoj školi ili visokoškolskoj ustanovi, uz obaveznu dostavu nekoliko dokumenata

Vlada TK, sjednica, programi
(Vlada Tuzlanskog kantona osigurava subvenciju troškova prijevoza za učenike i studente – Foto: Press TK)

Kako je ranije obećano, Vlada Tuzlanskog kantona danas je utvrdila uvjete za refundaciju troškova prijevoza učenicima srednjih škola i studentima visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Skupština Kantona.

Za ostvarivanje prava na refundaciju, učenici srednjih škola i studenti moraju podnijeti zahtjev svojoj školi ili visokoškolskoj ustanovi, uz obaveznu dostavu nekoliko dokumenata. Potrebno je priložiti ovjerenu kopiju mjesečne karte/bus kartice na kojoj moraju biti vidljivi podaci o vlasniku karte (ime i prezime, broj karte i relacija putovanja), kao i fiskalni račun za mjesec ili više mjeseci za koje se traži refundacija. Također, potrebno je dostaviti podatke o bankovnom računu roditelja/staratelja za učenike mlađe od 18 godina, dok učenici i studenti stariji od 18 godina dostavljaju vlastiti bankovni račun. Uz to, potrebno je priložiti kopiju lične karte učenika ili roditelja/staratelja (ako je učenik mlađi od 18 godina), odnosno kopiju lične karte studenta.

Refundacija će biti odobrena u različitim iznosima, ovisno o cijeni mjesečne karte. Učenicima i studentima s mjesečnom kartom/bus karticom u iznosu od 70 do 100 KM bit će refundirano 30 KM mjesečno. Za karte od 100,01 do 150 KM refundacija iznosi 40 KM, dok će za karte u iznosu od 150,01 KM i više refundacija biti 50 KM na mjesečnom nivou. Isplata refundacija vršit će se u tromjesečnim intervalima.

Više informacija o načinu realizacije ove podrške, građani mogu pronaći na web stranici Ministarstva obrazovanja i nauke TK.

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *