Vlada TK dala saglasnost za prijem 200 policijskih službenika

Ministarstvu unutrašnjih poslova data je saglasnost za prijem 180 službenika u činu „policajac“ i 20 službenika u činu „mlađi inspektor“, te ukupno 6 državnih službenika i 7 namještenika

Vlada TK najavila izmjene budžeta za 2025. godinu

(Foto: Press TK)

Na danas održanoj sjednici Vlada TK je, u skladu sa ranije donesenim dopunama Programa rasporeda sredstava sa potrošačke jedinice Kapitalni izdaci za korisnike budžetskih sredstava, osigurala dodatnih 488.800 KM za kapitalne investicije i projekte sanacije u školskim objektima na području našeg kantona, danas su donesene 54 pojedinačne odluke o odobravanju sredstava za realizaciju projekata u školama.

Odobreno je ukupno više od 500.000 KM za rekonstrukciju i investiciono ulaganja u školske objekte, rekonstrukciju i asfaltiranje školskog dvorišta i puta oko objekta, rekonstrukcije krova, rekonstrukcije centralnog grijanja, zamjena oluka i limova na školi, nastavak radova na izgradnji fiskulturne sale, zamjena stolarije, te nabavku digitalne platforme na Fakultetu za tjelesni odgoj i sport Univerziteta u Tuzli i druge aktivnosti i opremanja u cilju dovođenja školskih objekata u kvalitetno stanje prije početka nove školske godine.

Vlade Tuzlanskog kantona potvrđuje opredjeljenost da kroz kontinuirana ulaganja unapređuje uslove rada i boravka u školskim objektima. Time se direktno doprinosi kvalitetnijem obrazovanju učenika i nastavnika širom kantona, navodi se u saopćenju.

Ove godine je Vlada Tuzlanskog kantona, za oblast obrazovanja, kroz Program kapitalnih izdataka, osigurala ukupno oko 5,9 miliona KM (5.883.390 KM).

Dodijeljeno je 84.500 KM kao jednokratna novčana pomoć Općini Kladanj za finansiranje rashoda nastalih tokom otklanjanja posljedica prirodne nesreće uzrokovane visokim snježnim padavinama u decembru 2024. godine.

Za Javnu ustanovu „Veterinarski zavod Tuzlanskog kantona“ Vlada je odobrila 125.000 KM za sufinansiranje tekućih troškova poslovanja.

Vlada je dala saglasnost na prijedlog Odluke Senata Univerziteta u Tuzli, za upis dodatnog broja studenata koji su ispunili formalni uslov za upis preko broja kandidata predviđenog planom upisa za akademsku 2025/26. godinu, u statusu studenata koji se sami finansiraju, i to 33 kandidata na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu, studijski program „Logopedija i audiologija“ i 16 kandidata na Filozofskom fakultetu, studijski program „Psihologija“.

Donesena je Odluka o poništavanju objavljenog Javnog oglasa i raspisivanju i utvrđivanju teksta ponovnog Javnog oglasa za nominiranje kandidata za upražnjenu poziciju člana Nadzornog odbora Javnog preduzeća za vodoprivrednu djelatnost „Spreča“ d.d. Tuzla, ispred državnog kapitala.

Također, saglasnost je data Ministarstvu unutrašnjih poslova TK, Upravi policije za prijem u radni odnos ukupno 200 policijskih službenika, od čega 180 službenika u činu „policajac“ i 20 službenika u činu „mlađi inspektor“, te ukupno 6 državnih službenika i 7 namještenika.

U okviru kadrovskih pitanja Vlada je danas, na vlastite zahtjeve prijevremeno razriješila direktore JU Centar za autizam „Meho Sadiković“ Tuzla i JU Veterinarski zavod Tuzlanskog kantona, te imenovala vršioce dužnosti direktora u ovim ustanovama. Također, privremeno je imenovan i predsjednik Upravnog odbora JU „Veterinarski zavod Tuzlanskog kantona“ Tuzla, saopćeno je iz Odjeljenja za informisanje Vlade Tuzlanskog kantona. (tl)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *