Velež savladao Široki Brijeg i upisao prve bodove u novoj sezoni Wwin lige BiH

U devetoj minuti, nakon što je Oreč ubacio loptu u sredinu, Bagarić je loše reagovao i postigao autogol. Ova loša reakcija je dodatno naglašena lošom

(Hercegovački derbi pripao je Rođenima – Foto: Ilustracija, FK Velež)

Prve bodove u novom prvenstvu fudbačleri mostarskog Veleža upisali su kao gosti protiv Širokog Brijega na stadionu Pecara.

Rođeni su u dobroj utakmici sasvim zasluženo savladali Širokobriježane rezultatom 0:2 (0:1).

Za Široki Brijeg ovo je prva premijerna utakmica pred domaćim navijačima u novoj sezoni jer su u prva dva kola gostovali, prvo na Grbavici gdje su slavili sa 0:1, a zatim i u Bijeljini gdje su sa Radnikom remizirali 1:1.

Gosti iz Mostara dolaze nakon niza neuspjeha. Sve je počelo lošom predstavom u kvalifikacijama za evropska takmičenja, a proteklog vikenda je Velež poražen na domaćem terenu uprkos vodstvu od 1:0. Ovaj niz loših rezultata kulminirao je otpuštanjem šefa struke Damira Čanadija.

Na samom otvaranju utakmice nije bilo prilika. Međutim, u devetoj minuti, nakon što je Oreč ubacio loptu u sredinu, Bagarić je loše reagovao i postigao autogol. Ova loša reakcija je dodatno naglašena lošom intervencijom golmana Širokog Brijega.

Nakon primljenog pogotka, fudbaleri domaćeg tima imali su nešto veći posjed lopte, ali su Mostarci umješno branili vodstvo.

U drugom poluvremenu, prvu priliku su imali gosti. Mlinarić je glavom šutirao nakon jednog ubačaja, ali je lopta otišla pored gola Tomića. U 54. minuti, Velež je postigao novi gol. Nakon sjajne akcije, Lohan je šutirao, Tomić kratko odbio loptu, a Mlinarić je bio najbrži i najspretniji, poslavši loptu u gol, što je bio i konačan rezultat utaakmice – 0:2.

U narednom kolu Široki Brijeg će gostovati Igmanu, dok će Velež ugostiti Radnik. (sc, tl)