Velež sa igračem manje u teškim uslovima savladao Široki

Velež je sa igračem manje uspio doći do pobjede protiv Širokog Brijega u 24. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine (1:0).

Na stadionu Rođeni u Mostaru vladali su jako teški uslovi zbog velikih padavina, ali obje ekipe su pružile dobru i borbenu partiju. Domaći su ovih trijumfom prekinuli niz od četiri poraza, od čega su tri bila prvenstvena.

Na početku drugog dijela nije bilo prilika, a onda je u 55. minuti Bajrić zaustavio Ikića, te mu je sudija Bojo pokazao crveni karton. Dugo su trajale varnice na terenu, a tek u 62. minuti izveden je slobodnjak iz kojeg je Ikić pogodio prečku.

Rođeni su uspjeli doći do prednosti sa igračem manje. U 77. minuti Haskiću je šut odbranio Miškić, a odbijenu loptu u mrežu poslao je Brandao za 1:0.

Širokibriježani su u nastavku imali loptu u svom posjetu, no nisu uspjeli doći do prilika i na kraju je ostalo 1:0.