Velež ponovo razočarao: Igman nosi bod u Konjic

U završnici sudija Petrović je dosudio penal za Velež, ali je VAR ispravio odluku.
(Velež u velikoj krizi – Foto: Darko Zabuš)

U 5. kolu Wwin lige, Velež je remizirao protiv Igmana iz Konjica 1:1. Iako favoriti, domaćini su razočarali svoje navijače, dok je Igman osvojio prvi bod ove sezone.

Velež je bolje otvorio utakmicu, ali je prva prava šansa stigla tek u 20. minuti kada Milak promašuje prazan gol. U 33. minuti Mlinarić donosi vodstvo Veležu, no Igman izjednačuje pred kraj prvog poluvremena preko Nurkovića.

U nastavku Velež preuzima inicijativu, ali bez konkretnijih šansi. Najbolju priliku imali su u 69. minuti kada Lauš loše šutira. U završnici sudija Petrović je dosudio penal za Velež, ali je VAR ispravio odluku.

Velež u sljedećem kolu gostuje kod Slobode, dok Igman igra protiv Radnika u Bijeljini.