Velež pobijedio Zvijezdu 09, sjajan gol Omara Pršeša!

Velež je pobjedom protiv Zvijezde 09 učvrstio treću poziciju na prvenstvenoj tabeli i trasirao put ka Evropi
(Omar Pršeš je postigao treći gol za Velež – Foto: FK Velež)

U okviru 27. kola WWin lige BiH, večeras je na stadionu Rođeni u Mostaru ekipa Veleža pobijedila Zvijezdu 09 iz Stanišića rezultatom 3:1 i na taj način se učvrstila na trećem mjestu prvenstvene tabele koje vodi u Evropu.

Domaćin je u ovaj susret ušao kao trećeplasirana ekipa prvenstva i kao veliki favorit, dok su gosti već prežaljeni od većine fudbalskih znalaca i jedan su od sigurnih putnika u niži rang.

U posljednjem odigranom kolu Velež je poražen u mostarskom derbiju, dok je Zvijezda poražena na domaćem terenu u duelu sa GOŠK-om.

Posljednji susret večerašnjih rivala završen je nepopularnim rezultatom 0:0, a u posljednji meč između Veleža i Zvijezde igran u Mostaru domaći su riješili u svoju korist sa visokih 5:0.

Mostarci su poveli već u 8. minuti. Nakon duela Tomanovića i Šturma, glavni sudija meča Miloš Gigović je pokazao na bijelu tačku. Hrkač je siguran izvođač najstrožije kazne. Hrkaču je to bio treći gol u ovoj sezoni.

Novu priliku za domaće imao je Dino Halilović, ali je njegov udarac išao pravo u dobro postavljenog Jelovca.

Imali su i gosti svoju priliku za poravananje u posljednjim sekundama prvog poluvremena, ali je sjajno branio Hadžikić nakon čije odbrane je Saliman pogodio stativu i prvi dio je završen sa 1:0, ali odmah na početku nastavka radovali su se gosti.

Petar Karaklajić pogađa za poravnanje rezultata u 47. minutu susreta. Saliman je sjajno prošao po lijevoj strani, uputio povratni pas na koji je natrčao Karaklajić i sjajno pogodio za 1:1 što je bio prvi gol Zvijezde u posljednja tri susreta večerašnjih rivala.

Mlinarić u 76. minuti postiže gol za novo vodstvo Veleža. Saradnja rezervista rezultirala je novim pogotkom domaće ekipe, Emir Halilović je upisao asistenciju, a Mlinarić je došao do svog drugog gola u ovoj sezoni.

Fenomenalno je Pršeš šutirao sa distance i sjajno pogodio u 78. minuti za povećanje prednosti domaćih na 3:1. Pršešu je to bio prvi gol u ovoj sezoni.

Nakon nova tri boda Velež je povećao prednost u odnosu na FK Sarajevo na pet bodova s tim da tim sa Koševa ima i utakmicu manje od Mostaraca. Zvijezda je nakon dvadesetog poraza ostala na 17 bodova, deset manje od posljednjeplasiranog Igmana.

Naredno kolo Velež igra na domaćem terenu i dočekuje Slogu Meridian, a Zvijezda će na domaćem terenu dočekati Tuzla CIty.

WWin liga BiH, 27. kolo
FK Velež – FK Zvijezda 09 3:1 (A. Hrkač pen. 8’, P. Karaklajić 47’, M. Mlinarić 76’, O. Pršeš 78). (sc, tl)