U derbiju kola aktuelni prvak poražen od (vjerovatno) budućeg prvaka!

(Aktuelni šampion poražen je od budućeg šampiona – Foto: HŠK Zrinjski)

Fudbaleri Borca iz Banjaluke večeras su ostvarili najveću pobjedu u ovoj sezoni WWin lige, jer su u 22. kolu kao gosti bili bolji od Zrinjskog rezultatom 1:0 (1:0).

Borac je od starta utakmice djelovao kao bolji tim na terenu i imao je dvije velike prilike preko Jove Lukića, koje napadač Banjalučana nije uspio pretvoriti u golove.

Zrinjski je potom zaigrao mnogo bolje i propustio nekoliko dobrih šansi, da bi u 33. minuti uslijedila kazna. Mladi fudbaler Borca David Vuković postigao je sjajan gol za vodstvo svog tima od 1:0.

U drugom poluvremenu dugo nije bilo većih uzbuđenja. Borac je rutinski i bez većih problema odolijevao napadima Zrinjskog, da bi u samom finišu domaći tim propustio niz velikih prilika.

Najviše se istakao golman Borca Marko Milošević, koji je u nekoliko navrata nevjerovatnim reakcijama sačuvao svoju mrežu i osigurao Borcu pobjedu.

Za Borac je ovo bila prva pobjeda ikada nad Zrinjskim u Mostaru, a ona je još veća kada se u obzir uzme činjenica da Banjalučani sada na prvom mjestu imaju velikih 12 bodova prednosti nad Zrinjskim.

Sve su prilike da će Borac naslijediti Zrinjski na mjestu šampiona Bosne i Hercegovine, jer teško je vjerovati da ovaj tim u preostalih 11 kola može prokockati ovu veliku bodovnu prednost. (vb)