Tuzla City u Gabeli deklasirao GOŠK-a, Hadžić zabio dva gola

U okviru 1. kola prvenstva BiH za nogometaše, u Gabeli je danas ekipa GOŠK-a poražena od Tuzla Cityja rezultatom 1:4 (1:1).

Irfan Hadžić je postigao dva gola za ekipu Milenka Bošnjakovića (Foto: TC)

Poveo je GOŠK golom Staniše Mandića u 4. minuti, ali su Tuzlaci strpljivom igrom čekali priliku za izjednačenje što im je uspjelo u 25. minuti kada je Alen Mašović zatresao mrežu.

U 53. minuti Irfan Hadžić je postigao prvi od svoja dva gola, a asistirao mu je Mirzad Mehanović.

Isto dvojac bio je u glavnim ulogama kod trećeg gola Plavih iz Simin Hana. Mehanović je u 59. minuti asistirao, a Hadžić je znalčki savladao golmana domaćih Bobića.

Tačku na “i” stavioje vrlo raspoloženi Mehanović pogotkom u 82. minuti za konačnih 1:4.

Sjajan start ekipe Milenka Bošnjakovća na klupi Tuzla Cityja i nada da se u ovoj sezoni neće boriti za opstanak nego za Evropu.

No, rano je s prognozama, vrijeme će pokazati stvarnu vrijednost Plavih. Svakako već u 2. kolu kada na Tušanj stiže Zrinjski.

Večeras još igraju Sarajevo – Sloga, dok je jučer Velež pobijedio Zvijezdu 09 sa 5:0.

Zbog nastupa u Evropi odgođene su utakmice Žljezničar – Igman, Zrinjski – Posušje i Široki Brijeg – Borac. (tl)