Tuzla City efikasno protiv Igmana, Velež u finišu slomio otpor Želje (Foto)

U okviru 6. kola Premijer lige BiH, večeras je na stadionu Tušanj u Tuzli ekipa Tuzla Cityja pobijedila Igman iz Konjica rezultatom 3:1 (1:1).

Ovo je druga pobjeda Plavih iz Simin Hana u prvih šest kola prvenstva i sigurno će uliti dodatno samopouzdanje ekipi trenera Milenka Bošnjakovića.

Ekipa Tuzla Cityja konačno je prekinula crni niz od četiri poraza.

Bio je to meč 6. kola Premijer lige BiH, a obilježio ga je sjajan nastup Đorđa Pantelića.

Otvoreno se igralo s obje strane na startu utakmice, ali se bolje snašao domaćin koji do vodstva stiže u 21. minuti.

Tada je udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio Đorđe Pantelić za 1:0, a prethodile su tom golu šanse Mašovića (Tuzla City), te Oremuša i Boje (Igman).

Do poravnanja gosti iz Konjica stižu u 38. minuti kada Nevresa Fejzića matira Mirsad Ramić za 1:1.

Mašović je u 42. minuti mogao vratiti vodstvo Tuzla Cityju, ali Ćeman odlično brani njegov šut.

Do nove prednosti domaći dolaze u 56. minuti, a tada je za 2:1 pogodio Mašović. Pantelić je ovaj put bio u ulozi asistenta.

Pokušavao je Igman da uzvrati, ali u 70. minuti Tuzla City stiže do novog gola i praktično rješava pitanje pobjednika.

Strijelac je ovaj put bio Hadžić, a Pantelić upisuje drugu asistenciju.

Premijer liga BiH, 6. kolo:

Tuzla City – Igman 3:1 (Pantelić 21’, Mašović 56’, Hadžić 70’ / Ramić 38’)

TUZLA CITY: Lolić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, karjašević, Ristić i Mašović.

FK IGMAN: Ćeman, Bešagić, Drljević, Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Bojo, Đorić, Dupovac, Buturović i Ramić. (SC – TL)

U drugoj utakmici večerašnjeg programa u Mostaru je Velež pobijedio Željezničar rezultatom 1:0 (0:0), golom Haskića u 89. minuti susreta.