Treći uzastopni remi Plavih: Tuzla City i Velež podijelili bodove (FOTO)

Ovo je treći uzastopni remi tuzlanskih fudbalera otkako je "kormilo" napustio Milenko Bošnjaković, koji su i sa jednim bodom pretposljednju poziciju na tabeli ustupili Igmanu

U posljednjem susretu 11. kola Premijer lige BiH, danas su na stadionu Tušanj fudbaleri Tuzla Cityja i mostarskog Veleža odigrali neriješeno – 1:1 (1:0).

Plavi su poveli u 17. minuti golom Mašovića, a izjednačio je Haskić u 73. minuti. Ovo je treći uzastopni remi tuzlanskih fudbalera otkako je “kormilo” napustio Milenko Bošnjaković, koji su i sa jednim bodom pretposljednju poziciju na tabeli ustupili Igmanu.

Vodio je domaćin golom Alena Mašovića, da bi bod Rođenim donio Nermin Haskić, koji je tako izbio na vrh liste strijelaca sa sedam ovosezonskih pogodaka.

Velež je sada petoplasirani s 18 osvojenih bodova, a Tuzla City ima duplo manje (9) i na desetoj je poziciji

Prva prilika na utakmici viđena je u 3. minuti. Dino Halilović je šutirao s 15 metara, ali lopta ide preko gola domaćih.

U 7. minuti Halilović dolazi do jedne lopte koju nije dobro smirio Haskić, te šutira i pogađa stativu!

Do nove šanse Rođeni dolaze u 11. minuti, ali Guliashvili sa samo deset metara prebacuje gol.

Kazna za Veležove promašaje stiže u 17. minuti, kada Mašović krade loptu nakon jednog lošeg dodavanja igrača Rođenih, izlazi sam pred Hadžikića i matira ga za 1:0.

U 23. minuti iskusni Mehanović izlazi sam pred Hadžikića, ali nevjerovatno je loše odigrao tu akciju i golman Veleža je uspio da odbrani.

Suljić i Guliashvili u 26. minuti odigravaju divan dupli pas, Gruzijac izlazi sam pred Fejzića, ali šutira nevjerovatno loše i promašuje.

Nesporazum Hodžića i Fejzića viđen je u 35. minuti, ali nije to uspio iskoristiti Guliashvili. Hodžić je uspio da spasi svoj gol u posljednji tren.

Nastavak prvu priliku donosi u 52. minuti kada Karjašević šutira u dobro postavljenog Hadžikića.

U 57. minuti Redžić prijeti udarcem glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali lijepom paradom to brani Hadžikić.

Mudro je igrao Tuzla City i spustio je tempo utakmice, a Velež nikako nije uspijevao da stvori pritisak.

Ipak, Rođeni u 72. minuti dolaze do poravnanja “iz ničega”. Bruno Oliveira je poslao dugu loptu na desnu stranu, gdje je Oreč prošao pored Nukića i centrirao, a Haskić glavom posprema loptu u mrežu za 1:1.

Već u narednom napadu je Tuzla City mogao vratiti prednost na svoju stranu, ali Hodžić s pet metara šutira preko gola.

Veliku priliku za Velež u 82. minuti je upropastio Džafić. Sam je išao ka Fejziću, ali je katastrofalno šutirao.

U drugoj minuti sudijske nadoknade je na ivici kaznenog prostora dosuđen prekršaj i slobodnjak za Velež, a Šukilović je zaradio crveni karton.

Šutirao je iz slobodnjaka Džafić, ali na putu ka mreži je lopta pogodila Zvonića i završila u gol-autu.