
Tragedija je zasjenila napeto finale Lige nacija koje su u Münchenu odigrali Portugal i Španija. Nakon što je regularni dio utakmice i produžeci završeni rezultatom 2:2, pobjednik je odlučen izvođenjem penala. Portugal je bio uspješniji i slavio je.
Međutim, najtužniji trenutak desio se na kraju prvog produžetka kada je navijač pao s jedne od najviših tribina Allianz Arene. Njegova dob i nacionalnost još uvijek nisu poznati. Od posljedica pada preminuo je u 00:06 sati, unatoč naporima medicinskog tima da mu spase život.
“Na stadionu u Münchenu dogodila se situacija koja je zahtijevala intervenciju hitne medicinske službe. Usprkos naporima liječnika da spase život unesrećenog, on je nažalost preminuo u 00:06 sati. Naše misli su s njegovim voljenima u ovom teškom trenutku,” saopćila je UEFA.
Tragediju je komentarisao i španski selektor Luis de la Fuente koji je na konferenciji za medije rekao: “Prije svega, želim izraziti saučešće porodici navijača koji je preminuo. Ovo nam nešto pokaže šta je doista važno u životu.”
Prema izvještajima španskih medija, radnici osiguranja i hitne pomoći odmah su pritrčali nesretnom navijaču, ukazali mu pomoć i prekrili mjesto nesreće plahtama kako bi zaštitili njegovu privatnost. Iako se znalo za nesreću, utakmica je ipak nastavljena.
