Tomislav i Sloboda remizirali, obje ekipe propustile nekoliko sjajnih šansi za gol!

prva liga fbih najava utakmice 22 kola fk sloboda - fk radnik hadzici
(Sloboda je osvojila bod u Tomislavgradu – Foto: Arhiva/TL)

U okviru 27. kola Prve fudbalske lige Federacije BiH, danas su u Tomislavgradu domaća ekipa Tomislav i tuzlanska Sloboda podijelili bodove odigravši 0:0.

U prvom poluvremenu gledatelji su pratili slabu fudbalsku predstavu, a kuriozitet je da u tom dijelu nije zabilježen nijedan udarac u okvir gola.

Sloboda je na startu izvela dva kornera, no nije zaprijetila. Nakon toga imali su i domaći priliku preko Križana, no Muminović je sve pratio i na vrijeme istrčao.

U nastavku je bilo mnogo više uizbuđenja, a Sloboda u 55. minuti zamalo nije došla do vodstva. Ubacio je Mujkić, Cvijanović je šutirao, ali zamalo preko grede. Dvije minute kasnije Delića je oprobao šut, ali je lopta otišla pokraj gola.

Sloboda je imala veliku šansu u 66. minuti. Ubacio je Cvijanović, a dobar šut Husejinovića zaustavila je greda.

Imali su i domaći priliku kada je šutirao Radoš, a golman Muminović je loptu izbacio u korner.

Pred sami kraj susreta serija prilika za Tomislav, ali sreća je bila na strani Tuzlaka. Najprije je Šiško bio u u kontri, no loše je šutirao. U 87. minuti udarac je isprobao i Soldić, Kurtalić je blokirao i lopta uz dosta sreće ide u korner.

U sudijskoj nadoknadi domaći su postigli pogodak, no signaliziran je ofsajd od strane sudije Mirze Fetića iz Zenice, a situacija je u najmanju bila za – VAR-dilemu!

Minut kasnije Križanac je bio u dobroj prilici, ali Vulić u zadnji čas spašava Slobodu.

Ostalo je 0:0 i to je treći vezani remi Slobode, čiji navijači sigurno ne mogu biti zadovoljni igrama svojih ljubimaca.

Sloboda je i dalje lider te sada ima pet bodova prednosti nad Stupčanicom koja trenutno igra svoj meč u Hadžićima. Ovaj susret počeo je u 17:30 sati. Pobijedi li kojim slučajem Stupčanice, eto je tri kola prije kraja prvenstva na samo dva boda od ‘crveno-crnih’.

HNK Tomislav: Sabljo, Alpeza, Farias, Šiško, Križan, Kyeong, Mamić, Lelli, Đugum, Soldić, Radoš.

FK Sloboda: Muminović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Kurtalić, Merdović, Beganović, Kalesić, Vulić, Ignjatović. (ss, tl)