Težak poraz rukometaša BiH u Brnu protiv Češke

Rukomet, prijateljska utakmica, Ceska, BiH
Slabo izdanje bh. rukometaša i visok poraz protiv Češke (Screenshot)

U prijateljskoj utakmica rukometnih selekcija Češke i Bosne i Hercegovine, koja je odigrana danas u Brnu, domaća selekcija nanijela je težak poraz oslabljenim i pomalo umornim rukometnim Zmajevima 30:18 (15:8).

Češka već na startu prvog poluvremena odlazi na +2 i vodstvo je samo povećavala do odlaska na odmor gdje je bilo 15:8. Dominirao je golman Mrkva s deset odbrana u prvom dijelu.

Naša selekcija nije igrala dobro ni u odbrani ni u napadu, a jedini koji se izdvojio bio je Davidović s tri gola u prvih 30 minuta.

Češka je nastavila da nas “bombarduje” i u drugom poluvremenu, opa je pet minuta prije kraja imala veliki +14 golova prednosti (27:13), a onda smo u posljednjih pet minuta uspjeli nešto i napraviti kada su šansu dobili neki drugi igrači u obe ekipe. Upravo tada je Burić postigao tri pogotka i ponio epitet najboljeg strijelca naše selekcije na ovoj utakmici, prenosi SSb.

S pet golova Senjamin Burić bio je naš najbolji strijelac, pratili su ga Herceg i Davidović sa po tri, dok je Hrstka kod Češke postigao pet. Pratili su ga Klima i Kašparek sa po četiri pogotka.

Inače, naša selekcija je s Češkom trebala igrati dvije prijateljske utakmice, no prije dva dana otkazani su svi letovi iz Sarajeva, pa tako i onaj za Beč na koji se trebala ukrcati naša ekspedicija. Otkazana je jedna utakmica, dok su na ovu u Brno rukometni reprezentativci BiH stigli autobusom.

Do Evropskog prvenstva koje se u Njemačkoj igra od 10. do 28. januara naša selekcija će igrati još jedan prijateljski turnir u Švicarskoj.

Selekcija BiH se na Evropskom prvenstvu nalazi u grupi E zajedno s reprezentacijama Gruzije, Švedske i Nizozemske. Domaćin ove grupe biti će grad Manhajm.

One comment

1. Nadam se da će rukometna,reprezentacija pobijediti Švedsku u prvom kolu takmičenja u njemačkoj. Sretno Zmajevi glavu gore,ne predajte se.