Takmičari KK Winner Tuzla osvojili šest medalja na 19. Prvenstvu FBiH u karateu

Proteklog vikenda u Kazinu održano je 19. Federalno prvenstvo u karateu za kadete, juniore i takmičare do 21 godine, kako muškarce tako i žene.

(Foto: Winner Tuzla, Facebook)

Karate klub Winner Tuzla postigao je odlične rezultate na ovom takmičenju, osvojivši ukupno šest medalja: jednu zlatnu, jednu srebrnu i četiri bronzane.

Dženita Hasić, u kategoriji borbi kadetkinja +61 kg, zasluženo je osvojila zlatnu medalju. Srebrenu medalju odnio je Adi Pipal, takmičar u kategoriji borbi juniora +76 kg.

Bronzane medalje su osvojili: Azra Germić, u kategoriji borbi kadetkinja +61 kg, Dženita Hasić, u kategoriji borbi juniorki -66 kg, Sara Dragičević, u kategoriji kata kod kadetkinja, i Tony Pipal, u kategoriji borbi za takmičare do 21 godine, težine +84 kg.