Špirić više nije predsjedavajući Doma naroda, Vuković ga ispratio uz poruku

Završetak predsjedavanja Nikole Špirića važan trenutak za rad tog zakonodavnog tijela

Delegat Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Nenad Vuković izjavio je danas nakon završetka sjednice da je završetak predsjedavanja Nikole Špirića važan trenutak za rad tog zakonodavnog tijela.

Osvrnuo se i na današnju sjednicu, koju je ocijenio kao haotičnu i antiposlovničku, te dodao da nije bilo uslova za održavanje 18. hitne sjednice jer prethodne nisu završene, piše Slobodna Bosna.

– Hitna sjednica mora sadržavati tačke koje zaista zahtijevaju hitnost. Danas smo pokazali toleranciju zbog važnosti Zakona o energiji, koji se odnosi na CBAM mehanizam, ali smo insistirali na skraćenoj proceduri – rekao je Vuković.

alt

Foto: SB

Kritikovao je rad Vijeća ministara BiH, navodeći da nema podršku nijednog doma Parlamentarne skupštine BiH, te da bi u demokratskim zemljama takav organ podnio ostavku.

– Rješenje je nova parlamentarna većina koja bi u narednih godinu i po dana mogla donijeti odluke koje bi građanima vratile nadu – zaključio je Vuković.(SB)

Podijeli

One comment

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *