Španija ugasila san Gruzijaca i zakazala “finale prije finala” sa Njemačkom! (Foto)

Napadi Crvene furije isplatili su se u 39. minuti. Rodri je šutirao sa nekih 20 metara i matirao gruzijskog golmana.

Fudbalska reprezantacija Španije plasirala se u četvrtfinale Eura nakon trijumfa protiv Gruzije rezultatom 4:1. Crvena furija će tako u četvrtfinalu snage odmjeriti sa selekcijom Njemačke, te nas očekuje spektakl u ovoj rundi takmičenja.

Španci su u ovaj meč ušli kao apsolutni favoriti, a prvu šansu su imali već u desetoj minuti. Nico Williams sjajno centrirao, Carvajal šutirao, a Mamardashvili odbranio.

Osam minuta kasnije hladan tuš za Špance. Nakon ubacivanja Kakabadzea Le Normand pogodio vlastitu mrežu za radost Gruzijaca – 0:1.

Nakon toga je Španija krenula još jače, a prijetili su redom Pedri, Ruiz i Cucurella, međutim golman Valencije je briljirao.

Gruzija je prva prijetila i u drugom dijelu. Kvaratshkelija je prijetio sa centra, Unai Simon je bio daleko od gola, ali je lopta otišla tik pored stative.

Ipak, Španija je promašaj kaznila pet minuta kasnije. Yamal je lijepo centrairao sa desne strane, a Fabian Ruiz glavom matirao ovoga puta nemoćnog ruiza.

Nakon toga Yamal je imao dvije prilike, dok je jednom prijetio i Morata. Međutim Mamardsahvili je sjajno reagovao.

Španci su do trećeg gola stigli u 75. minuti. Ruiz je odigrao za Williamsa, ovaj slomio odbranu Gruzije i matirao golmana za 3:1.

Mogao je dvije minute kasnije u listu strijelaca upisati se i Olmo, ali je Mamardashvili lijepo reagovao.

Yamal je prijetio u 82. minuti. Primio je pas Olma, lijepo se namjestio i šutirao, ali još jednom šutirao pored gola.

Konačan rezultat postavio je Dani Olmo u 83. minuti susreta.

Španija će tako snage u četvrtfinalu odmjeriti sa selekcijom Njemačke. (n1, tl)